Wejście w życie dyrektywy ErP – Junkers organizuje spotkania informacyjne dla instalatorów

Wejście w życie dyrektywy ErP – Junkers organizuje spotkania informacyjne dla instalatorów

Podczas spotkań, na które zaproszeni są wszyscy instalatorzy urządzeń grzewczych, eksperci marki Junkers zaprezentują nowe regulacje prawne i zmiany w ofercie Junkersa związane z wprowadzeniem dyrektywy ErP. Instalatorzy dowiedzą się także, jakie obowiązki nakłada na nich nowe prawo. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

26 września 2015 roku wejdzie w życie dyrektywa ErP, wprowadzająca nowe wymagania odnośnie efektywności energetycznej źródeł ciepła i zasobników c.w.u. ErP nakłada nowe obowiązki nie tylko na producentów i dystrybutorów, ale także na instalatorów tych urządzeń. Aby przybliżyć instalatorom praktyczny aspekt nowego prawa, marka Junkers organizuje dla nich cykl spotkań. Już w maju w kilkunastu polskich miastach eksperci Junkers podzielą się z instalatorami swoją wiedzą.

Czym jest ErP
Dyrektywa ErP (Energy related Products) jest wynikiem zobowiązania się państw członkowskich UE do 20% redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2020 roku. Dyrektywa określa minimalne wymagania dotyczące właściwości produktów zużywających energię i mających wpływ na środowisko. Jej zapisy odnoszą się do kotłów grzewczych (gazowych, olejowych i elektrycznych), pomp ciepła, urządzeń kogeneracyjnych i zasobników c.w.u.

Nowe obowiązki instalatora
Jedną ze zmian wynikających z dyrektywy ErP jest konieczność oznakowania źródeł ciepła o mocy do 70 kW i zasobników do 500 l etykietą efektywności energetycznej. Oznakowanie etykietą będzie obowiązywało także w stosunku do zestawów urządzeń grzewczych. Instalator, montując kompleksowe rozwiązanie grzewcze składające się z więcej niż jednego urządzenia, będzie musiał określić efektywność energetyczną całego systemu. Będzie więc zobowiązany do samodzielnego przygotowania tzw. etykiety zestawu. W przypadku zestawów zdefiniowanych przez producenta – cały pakiet będzie już etykietowany i instalator nie będzie zobowiązany do żadnych dodatkowych czynności w tym zakresie.

Junkers – majowe spotkania dla instalatorów

Harmonogram spotkań

05.05.2015 (wtorek), Wrocław,
Kino Odra, ul. Piłsudskiego 64a

06.05.2015 (środa) – Olsztyn,
Hotel Warmiński, ul. Kołobrzeska 1

07.05.2015 (czwartek) – Sopot,
Teatr na Plaży, ul. Mamuszki 2

07.05.2015 (czwartek) – Katowice,
Multikino, ul. 3 Maja 30

12.05.2015 (wtorek) – Warszawa,
Multikino, al. KEN 60

13.05.2015 (środa) – Lublin,
Multikino, Al.Spółdzielczości Pracy 36

14.05.2015 (czwartek) – Łódź,
Hotel Boutique, al. Piłsudskiego 10/14

19.05.2015 (wtorek) – Szczecin,
Hotel Silver, Rondo Hakena 1

19.05.2015 (wtorek) – Rzeszów,
Multikino, ul. Kopisto 1

21.05.2015 (czwartek) – Poznań,
Kinepolis, ul. Krzywoustego 72

21.05.2015 (czwartek) – Kraków,
Kino Kijów, al. Krasińskiego 34

26.05.2015 (wtorek) – Bydgoszcz,
Hotel City, ul. 3 Maja 6

Spotkania odbywają się w godzinach: 12-19. Każdy uczestnik spotkania otrzyma stosowną porcję wiedzy, poczęstunek i upominek. Warunkiem uczestnictwa Instalatora w spotkaniu jest wcześniejsze potwierdzenie obecności u Regionalnego Przedstawiciela Junkers.

Dla Autoryzowanych Instalatorów Junkers udział w spotkaniu jest warunkiem przedłużenia autoryzacji na kolejny rok. Podczas spotkania zostaną wręczone certyfikaty przedłużające autoryzację.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *