Agregaty prądotwórcze Kohler

Agregaty prądotwórcze Kohler

Obecnie zaniki lub brak zasilania z sieci energetycznej zdarza się coraz częściej. Specjaliści twierdzą, że przerwy w zasilaniu w kolejnych latach będą coraz częstsze, a jakość prądu gorsza . Linie przesyłowe od lat nie są modernizowane, a jedynie doraźnie naprawiane podczas awarii. Anomalie i nagłe zmiany pogodowe są coraz częstsze i gwałtowniejsze, a nasze uzależnienie od energii elektrycznej stale rośne.

We wrześniu tego roku Polskie Sieci Energetyczne musiały płacić firmom, z którymi miały podpisane umowy na negawaty, za nie pobieranie prądu. W godzinach szczytu w sieci zaczęło brakować prądu i groziło to tzw blackoutem – przeciążeniem sieci i odcięciem gospodarstw domowych i firm od dostaw zasilania.

Na dzień dzisiejszy agregaty prądotwórcze są najbardziej niezawodnym źródłem zasilania awaryjnego. Generatory w różnej konfiguracji są idealną opcją zabezpieczenia naszego domu lub firmy na wypadek wystąpienia braku zasilania z sieci energetycznej.

Dzisiaj przedstawiamy Państwu cennik agregatów napędzanych silnikiem KOHLER. W agregatach zastosowano prądnice firmy Linz Electric.

pdf_pobierz

 

3 komentarze to “Agregaty prądotwórcze Kohler”

 1. koziel pisze:

  witam
  posiadam spawarkę inwerterową lincoln 300tpx. Jaki agregat prądotwórczy powinienem do niej kupić? z góry dziękuję za pomoc.

 2. admin pisze:

  witam
  na stronie lincolna jest podana tylko informacja „prąd wejściowy 16A” – to daje nam 6,4kVA.
  W instrukcji którą znalazłem pod linkiem: servicenavigator.lincolnelectric.eu/files/docs/1428.pdf
  w tabelce są podane pobory z sieci:
  6.5kW @ 100% cykl pracy (Stick)
  5.1kW @ 100% cykl pracy (TIG)
  9.8kW @ 40% cykl pracy (Stick)
  8.1kW @ 40% cykl pracy (TIG)
  Czyli największy prąd poboru jaki znalazłem to 9,8kW – czyli trochę ponad 12kVA. Należy jeszcze dodać jakieś 20-30% i wychodzi minimum 14,4kVA.
  Nigdzie nie jest podany (przynajmniej nie znalazłem) parametr Imax na wejściu (A), więc do obliczeń przyjąłem największą wartość jaką znalazłem w kW.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *