Obecnie zaniki lub brak zasilania z sieci energetycznej zdarza się coraz częściej. Specjaliści twierdzą, że przerwy w zasilaniu w kolejnych latach będą coraz częstsze, a jakość prądu gorsza . Linie przesyłowe od lat nie są modernizowane, a jedynie doraźnie naprawiane podczas awarii. Anomalie i nagłe zmiany pogodowe są coraz częstsze i gwałtowniejsze, a nasze uzależnienie od energii elektrycznej stale rośne.
We wrześniu tego roku Polskie Sieci Energetyczne musiały płacić firmom, z którymi miały podpisane umowy na negawaty, za nie pobieranie prądu. W godzinach szczytu w sieci zaczęło brakować prądu i groziło to tzw blackoutem – przeciążeniem sieci i odcięciem gospodarstw domowych i firm od dostaw zasilania.
Na dzień dzisiejszy agregaty prądotwórcze są najbardziej niezawodnym źródłem zasilania awaryjnego. Generatory w różnej konfiguracji są idealną opcją zabezpieczenia naszego domu lub firmy na wypadek wystąpienia braku zasilania z sieci energetycznej.
Dzisiaj przedstawiamy Państwu cennik agregatów napędzanych silnikiem KOHLER. W agregatach zastosowano prądnice firmy Linz Electric.
witam
posiadam spawarkę inwerterową lincoln 300tpx. Jaki agregat prądotwórczy powinienem do niej kupić? z góry dziękuję za pomoc.
witam
na stronie lincolna jest podana tylko informacja „prąd wejściowy 16A” – to daje nam 6,4kVA.
W instrukcji którą znalazłem pod linkiem: servicenavigator.lincolnelectric.eu/files/docs/1428.pdf
w tabelce są podane pobory z sieci:
6.5kW @ 100% cykl pracy (Stick)
5.1kW @ 100% cykl pracy (TIG)
9.8kW @ 40% cykl pracy (Stick)
8.1kW @ 40% cykl pracy (TIG)
Czyli największy prąd poboru jaki znalazłem to 9,8kW – czyli trochę ponad 12kVA. Należy jeszcze dodać jakieś 20-30% i wychodzi minimum 14,4kVA.
Nigdzie nie jest podany (przynajmniej nie znalazłem) parametr Imax na wejściu (A), więc do obliczeń przyjąłem największą wartość jaką znalazłem w kW.
14,4kVA to troche dużo. Myślałem o mniejszym agregacie: 6-7kW. No nic trudno. dzięki za szybką pomoc.