GWINTOWNICA ELEKTRYCZNA REMS AMIGO 2 Set 1/2-2”

GWINTOWNICA ELEKTRYCZNA REMS AMIGO 2 Set 1/2-2”

Kilka dni temu pisaliśmy o oleju do gwintowania REMS SPEZIAL, jako o jednym z najlepszych dostępnych na rynku. Pomimo, że jest jednym z droższych – jest wart swojej ceny. Wiedzą o tym Ci, którzy mieli z nim do czynienia. Dzisiaj jednak, o jednej z najbardziej popularnej na rynku, ręcznej gwintownicy elektrycznej – REMS Amigo 2 z szybko wymiennymi głowicami. Producent w swoim katalogu pisze …silna jak niedźwiedź do 2″… i coś w tym jest. Opinie instalatorów potwierdzają, że jest to narzędzie warte polecenia i swojej ceny.

gwintownica_rems_amigo_2

Za pomocą gwintownicy Amigo 2 wykonamy:
Gwinty rurowe ⅛ – 2″, 16 – 50 mm
Gwinty sworzniowe 6 – 30 mm, ¼ – 1″
Gwinty rurowe z REMS 4″ głowicą automatyczną 2½ – 4″

Zaletygwintownica_rems_amigo_2_2
Tylko jeden rodzaj małych, zwartych szybko wymiennych głowic gwintujących i tylko jeden rodzaj noży gwintujących dla wszystkich gwintownic REMS. Ułatwia to utrzymanie taniego zaplecza narzędziowego oraz wyklucza pomyłkę przy pracy.

Uchwyt prowadzący
Stabilny, łatwy w użyciu uchwyt prowadzący do mocowania dla momentów obrotowych w obydwu kierunkach obrotów. Pewne mocowanie przez skośne ułożenie trzpieni unieruchamiającego ze wzmacniającym się dociskiem. Wyjątkowo łatwe mocowanie gwintownicy oraz rury w uchwycie.

Konstrukcja
Zwarta, mocna sprawdzająca się na budowie, wszędzie się mieści. Również bez imadła. Smukły kształt, ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach. Napęd tylko 6,5 kg. Doskonałe, pewne mocowanie głowic szybko wymiennych.

Napęd
Stabilna, zwarta, bezobsługowa przekładnia. Mocny, odporny 1700 W silnik uniwersalny z 30% zwiększeniem mocy poprzez automatyczne przestawienie szczotek przy zmianie kierunku obrotów. Szybkie nacinanie gwintów. Bezpieczny włącznik impulsowy.

gwintownica_rems_amigo_2_1Głowice szybko wymienne
Niezawodna technika, wysokiej jakości materiał i precyzyjna obróbka głowicy, noży gwintujących i pokrywy w celu uzyskania zwartej całości gwarantują bardzo łatwe wejście w materiał i gwintowanie. Noże nie wrzynają się w materiał. Długie precyzyjne prowadzenie rury zapewnia jej dokładnie centryczne ułożenie. Duże, prowadzące na zewnątrz otwory, zapewniają swobodne odprowadzenie wiórów, a przez to gwarantują czysty gwint.

Noże gwintujące
Niezawodne, niezniszczalne, wysokiej jakości noże gwintujące REMS z optymalną geometrią, gwarantują bardzo łatwe wejście w materiał, lekkie gwintowanie i czyste gwinty. Wykonane są z odpornej na obciążenia, specjalnie hartowanej stali zapewniającej wyjątkowo długą ich żywotność.

Gwintownica REMS Amigo2 jest idealnym narzędziem dla instalatorów. Dokładna, szybka i bezproblemowa w obsłudze. Bez wątpienia jeśli nie najlepsza, to w tej klasie na pewno na podium. Odpowiednio użytkowana, posłuży wiele lat.

Nasza aktualna cena: 2674,80 PLN netto  (3290,00 PLN brutto)

Wszelkie pytania i zamówienia prosimy kierować do naszego przedstawiciela techniczno-handlowego:

technikanarzedziowa_kontakt

 

Zakres dostawy
REMS Amigo 2 Set. Elektryczna gwintownica ręczna z szybko wymiennymi głowicami do gwintów rurowych ⅛–2”, 16–50 mm, gwintów sworzniowych 6–30 mm, ¼–1”. Do prawych i lewych gwintów. Napęd z bezobsługową przekładnią. Mocny, odporny silnik uniwersalny 230 V, 50–60 Hz, 1700 W, włącznik impulsowy, zwiększające moc automatyczne przestawienie szczotek przy zmianie kierunku obrotów, prawe i lewe obroty. Uchwyt prowadzący do obydwu kierunków obrotów. Szybko wymienne głowice z nożami gwintującymi REMS eva do gwintów stożkowych ISO 7-1, EN 10226 (DIN 2999, BSPT) R prawych, względnie dla gwintów elektroinstalacyjnych zgodnych z EN 60423 M. Całość w stabilnej skrzynce stalowej.

 

Pełną ofertę firmy REMS znajdziesz w katalogu, do ściągnięcia poniżej.

pdf_pobierz

One Response to “GWINTOWNICA ELEKTRYCZNA REMS AMIGO 2 Set 1/2-2””

  1. tony pisze:

    W firmie mamy troche narzędzi REMS. Gwintownicę trochę większą, stolikową. Sprzęt super. Amigo2 ma mój znajomy i sobie chwali.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *