WIERTNICA REMS PICUS SR + STOJAK TITAN + KORONY + PRZEDŁUŻKA

WIERTNICA REMS PICUS SR + STOJAK TITAN + KORONY + PRZEDŁUŻKA

Chcemy przedstawić Państwu kompletny zestaw: WIERTNICA REMS PICUS SR ze Stojakiem TITAN z dodatkowymi koronami oraz przedłużką.

Kompaktowe, poręczne elektronarzędzie do wiercenia rdzeniowego, np. w betonie, żelbecie, murach wszelkiego rodzaju, kamieniu naturalnym, asfalcie, jastrychu wszelkiego rodzaju. Z regulacją obrotów. Wiercenie suche lub mokre, prowadzone z ręki lub przy pomocy stojaka. Do warsztatu i zastosowań przemysłowych.
Beton, żelbet do Ø 162 (200) mm
Mur i inne do Ø 250 mm
REMS Uniwersalne diamentowe koronki rdzeniowe, pasują do jednostek napędowych innych producentów

Uniwersalne zastosowanie
Uniwersalna jednostka napędowa do wiercenia suchego lub mokrego, z ręki lub przy pomocy stojaka. Uniwersalne zastosowanie, w ciasnych narożnikach, przy płaszczyźnie ściennej. Wyjątkowo wszechstronna i wydajna, np. do wierceń w żelbetonie, murze i innych materiałach. Do instalacji rurowych i przeprowadzeń kabli, kanałów wentylacyjnych, próbnych wierceń rdzeniowych.

Zalety systemu
Tylko jeden rodzaj uniwersalnych koron diamentowych dla wszystkich maszyn REMS Picus i odpowiednich maszyn innych producentów umożliwia proste i ekonomiczne prowadzenie magazynu, bez możliwości pomylenia narzędzi.

Konstrukcja
Zwarta jednostka napędowa do bezwibracyjnego wiercenia rdzeniowego ze złączem gwintowanym zewnętrznie UNC 1¼” oraz wewnętrznie, G ½”. Trwała, odpowiednia do warunków placu budowy konstrukcja. Bardzo lekka, tylko 6,4 kg. Łatwa, szybka praca, np. 200 mm w żelbetonie Ø 62 mm tylko 3 min. Sprawdzona w praktyce rękojeść zamknięta i uchwyt pomocniczy podczas wiercenia z ręki. Kołnierz Ø 60 mm do zamocowania jednostki napędowej w stojaku. System doprowadzający wodę do wierceń na mokro, z regulowanym zaworem odcinającym, złączem błyskawicznym z przerywaczem dopływu i przyłączem węża ½”. Jako osprzęt: turbina do zasysania kurzu podczas wiercenia suchego z przyłączem do standardowego odkurzacza.

Napęd
Solidny wydajny silnik uniwersalny 2200 W. Monitoring temperatury uzwojenia wzbudzenia silnika techniką PTC (Positive Temperature Coefficient) jako ochrona przed przegrzaniem. Stabilna bezserwisowa 2 biegowa przekładnia. Ochrona przed zablokowaniem poprzez ślizgowe sprzęgło bezpieczeństwa. Wyłącznik impulsowy z blokadą. Kabel podłączeniowy ze zintegrowanym wyłącznikiem ochronnym (PRCD).

Regulacja obrotów
Płynna elektroniczna regulacja obrotów napędu stosownie do wierconego materiału. Obroty można płynnie ustawić pokrętłem regulacyjnym: od 250 min do 500 min (1. bieg) lub od 600 min do 1200 min (2. bieg). Zastosowany elektroniczny układ regulacji prędkości obrotowej utrzymuje pod obciążeniem wybraną prędkość obrotową na stałym poziomie.Plusy: Wybrana optymalna prędkość wiercenia (obroty pod obciążeniem) dla określonego materiału i średnicy korony jest utrzymana podczas całego postępu wiercenia. Zapewnia to doskonałe osiągi w wierceniu i długą żywotność koron.

Elektronika wielofunkcyjna
Elektronika wielofunkcyjna obejmująca: ogranicznik prądu rozruchowego silnika dla miękkiego rozruchu podczas delikatnego nawiercania, automatyczny ogranicznik obrotów na biegu jałowym w celu redukcji poziomu hałasu i oszczędzania silnika, zabezpieczenie silnika i przekładni przeciw przeciążeniu i zablokowaniu.

Uniwersalne diamentowe koronki rdzeniowe
Do wyboru, uniwersalne diamentowe koronki rdzeniowe REMS, lutowane indukcyjnie, regenerowalne, lub uniwersalne diamentowe koronki rdzeniowe REMS LS, spawane laserowo, odporne na wysoką temperaturę. Złącze gwintowane wewnętrznie UNC 1¼”. Głębokość wiercenia 420 mm. Specjalnie zaprojektowane, wysokiej jakości segmenty diamentowe z dużą zawartością diamentu i specjalnym spoiwem w celu osiągnięcia wysokiej wydajności wiercenia i szczególnie długiej żywotności. Idealne do uniwersalnych zastosowań w żelbetonie i murze. Jako osprzęt: łącznik umożliwiajacy zastosowanie koronek REMS z jednostkami napędowymi innych producentów. Pierścień ułatwiający demontaż diamentowych koron rdzeniowych, jako osprzęt.

Odsysanie pyłów wg EN 60335-2-69
Podczas obróbki materiałów budowlanych takich jak np. beton, żelbet, mur, jastrych, występuje duża ilość kwarcowego, niebezpiecznego dla zdrowia mineralnego pyłu (drobny pył kwarcowy). Wdychanie drobnego pyłu kwarcowego jest szkodliwe dla zdrowia. Zgodnie z normą EN 60335-2-69 do odsysania pyłów niebezpiecznych dla zdrowia o wartości granicznej ekspozycji/wartości granicznej na stanowisku pracy > 0,1 mg/m³ należy używać odkurzaczy przemysłowych przeznaczonych co najmniej do pyłów klasy M. Uwzględnić przedmiotowe przepisy krajowe. Turbina ssąca do odsysania pyłu podczas wiercenia na sucho z przyłączem do REMS Pull oraz innych odpowiednich odkurzaczy, dostępna jako osprzęt. REMS Pull M, odkurzacz do pracy na sucho i mokro, certyfikowany, do odsysania pyłów niebezpiecznych dla zdrowia klasy M

wiertnica_rems_picus_srUrządzenie do odprowadzania wody
Urządzenie do odprowadzania wody do wiercenia na mokro do Ø 170 mm, składające się z pierścienia zbierającego wodę z przyłączem do REMS Pull lub innego odpowiedniego mokrego odkurzacza, pierścienia zaciskowego, podkładki gumowej Ø 200 mm i dopasowywanej do średnicy koronki rdzeniowej oraz uniwersalnego dociskacza dla wszystkich stojaków do wiertnic REMS.

Zakres dostawy
1. REMS Picus SR Basic-Pack.
2. Stojak do wiertnicy REMS Titan.
3. Przedłużką 200mm
4. Koronka REMS Ø 82
5. Koronka REMS Ø132
6. Koronka REMS Ø182
7. Koronka REMS Ø 200 mm.

Nasza aktualna cena za cały zestaw: 11 850,00 zł brutto.

W sprzedaży wszelkiego rodzaju korony diamentowe

Wszelkie pytania oraz zamówienia prosimy kierować do naszego przedstawiciela handlowego:

technikanarzedziowa_kontakt

 

Cały katalog produktów firmy REMS, które znajdują się w naszej ofercie możesz pobrać poniżej:

pdf_pobierz

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *