System wiercenia diamentowego Bosch

System wiercenia diamentowego Bosch

System wiercenia diamentowego Bosch – BOSCH GDB 180 WE Professional i BOSCH GDB 350 WE Professional

Bosch wprowadza na rynek nowy system wiercenia diamentowego dla profesjonalistów. System obejmuje wiertnice diamentowe GDB 180 WE Professional i GDB 350 WE Professional oraz statywy GCR 180 Professional i GCR 350 Professional. Wiertnice wyróżniają się zoptymalizowaną relacją mocy do wagi i długą żywotnością dzięki systemowi automatycznego smarowania przekładni olejem. Uzupełnieniem systemu są nowe diamentowe korony do wiercenia na sucho i mokro.

Nowy system wiercenia diamentowego firmy Bosch to wysokiej mocy, kompletne rozwiązanie do wykonywania wierceń wiertłem rurowym. Instalatorzy w branżach: sanitarnej, grzewczej i klimatyzacyjnej oraz specjaliści korzystający z systemów diamentowych mogą osiągnąć szybkie tempo pracy także przy wierceniu otworów o dużych średnicach w murze i betonie. Równocześnie, obok wiertnic i statywów, Bosch wprowadza na rynek nowe diamentowe korony wiertnicze do pracy na sucho i mokro, tworząc kompletny, idealnie dopasowany do siebie system.

GDB 180 WE Professional do wiercenia otworów o średnicach do 180 mm

wiertnica_BOSCH GDB 180 WE Professional wiertnica_BOSCH GDB 180 WE Professional_1

Wiertnica diamentowa GDB 180 WE Professional jest wyjątkowo lekka i wydajna. Waży 5,2 kg i jest wyposażona w silnik o mocy 2 000 W oraz dwubiegową przekładnię. Wiertnica oferuje największą średnicę wiercenia w tej klasie mocy – 180 mm. Narzędziem można wiercić ręcznie lub używając statywu GCR 180 Professional.

Wiertnica diamentowa GDB 180 WE Professional ma wiele zastosowań. Można jej używać do wiercenia na sucho i na mokro. Świetnie sprawdza się przy wierceniu wiertłem rurowym, przy instalacji puszek elektrycznych oraz zbrojeń, czy wykonywaniu tuneli kablowych i przepustów. Jest idealna do wiercenia przelotowego przy instalacjach sanitarnych, grzewczych i wentylacyjnych. Dwie zintegrowane w obudowie libelle ułatwiają precyzyjne ustawienie narzędzia podczas każdego wiercenia, nawet blisko ściany.

Cena – wiertnica diamentowa GDB 180 WE Professional: 4400,00 zł brutto

 

GDB 350 WE Professional do wiercenia otworów o średnicach do 350 mm

wiertnica_BOSCH GDB 350 WE Professional wiertnica_BOSCH GDB 350 WE Professional_1

Wiertnica diamentowa GDB 350 WE Professional jest przeznaczona do wiercenia dużych otworów o średnicy do 350 mm. Oferuje moc 3 200 W i zapewnia wysoką wydajność. Wiertnica posiada pompę oleju, która smaruje przekładnię podczas wiercenia w pionie.

Trzybiegowa przekładnia umożliwia elastyczny dobór prędkości i momentu obrotowego do rodzaju wykonywanego zadania. Model GDB 350 WE Professional jest przeznaczony do wiercenia na mokro w zbrojonym i niezbrojonym betonie oraz murze. Można nim wykonać m.in. otwory przelotowe dla instalacji doprowadzającej i odprowadzającej, otwory wentylacyjne lub wodociągowe. Do tego modelu dostępny jest statyw GCR 350 Professional.

Cena – wiertnica diamentowa GDB 350 WE Professional: 7100,00 zł brutto

Wiertnice diamentowe GDB 180 WE Professional i GDB 350 WE Professional są bardzo wytrzymałymi narzędziami – przekładnia smarowana jest olejem, a nie smarem. Optymalne smarowanie przekładni zapewnia wysoką sprawność i długą żywotność. Aluminiowa obudowa oraz elastyczny i odporny na zerwanie przewód także przyczyniają się do wydłużenia żywotności narzędzia. Obydwa urządzenia są wyposażone w funkcję łagodnego rozruchu, elektroniczny wskaźnik przeciążenia, włącznik ochronny PRCD oraz sprzęgło przeciążeniowe chroniące zarówno użytkownika, jak i urządzenie.

Model GDB 180 WE GDB 350 WE
Moc nominalna (W) 2000 3200
Maks. średnica wiercenia w betonie z ręki/ze statywu (mm) 80/180 –/350
Obroty luzem na biegu I/II/III bieg (obr./min) 900/2800/– 420/820/1250
Gwintowe mocowanie koron 1 1/4”
Tryb użycia Ręczny/na statywie na statywie
Wiercenie na mokro/sucho +/+ +/–
Waga (kg) 5,2 kg 11,9 kg

Statywy – szczegółowe informacje
Statywy GCR 180 Professional i GCR 350 Professional umożliwiają użytkownikom łatwe dopasowanie kąta pracy i ustawienie wiertnicy we właściwej pozycji przed rozpoczęciem wiercenia. Obydwa statywy umożliwiają montaż próżniowy i przy użyciu kołków oraz są przystosowane do wierceń pod kątem do 45 stopni. Do obsługi statywów służy pokrętło z trzema dźwigniami, które można zamontować po obu stronach bez użycia narzędzi.

Kompletne rozwiązanie – idealnie dopasowany do siebie system
System wiercenia diamentowego uzupełnia bogata oferta osprzętu systemowego, m.in. zestawy do mocowania i zestawy próżniowe do stojaków statywów, ciśnieniowy zbiornik wody, pierścienie zbierające wodę z odpowiednimi uszczelkami, które zapewniają czystą pracę oraz element dystansowy do wierceń od 300 do 350 mm wiertnicą diamentową GDB 350 WE Professional. Ponadto w programie osprzętu Bosch oferuje pasujące korony wiertnicze do pracy na sucho i mokro. System obejmuje serie produktów „Best for Concrete“ (wiercenie na mokro), „Best for Universal“ (wiercenie na sucho) i „Standard for Universal“ (wiercenie na sucho).

Więcej informacji:

technikanarzedziowa_kontakt

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *