Logano S131 – nowy kocioł Buderus na paliwa stałe

Logano S131 – nowy kocioł Buderus na paliwa stałe

Logano S131 – nowy kocioł Buderus na paliwa stałe. Oszczędność i wygoda dzięki wyjątkowej pojemności.

Kotły na paliwa stałe gwarantują niezależność i konkretne oszczędności – dzięki nim możemy korzystać z najtańszego paliwa. Nowy kocioł Logano S131 marki Buderus zapewni nam dodatkowo dużą wygodę obsługi. Wyposażono go w komorę załadunkową o objętości aż 41 litrów, co sprawia, że częste wizyty w kotłowni stają się przeszłością.

kocioł_BUDERUS_Logano S131Konstrukcja stalowego kotła Logano S131 została przemyślana pod każdym względem – przy jego budowie uwzględniono potrzeby użytkowników oraz sugestie instalatorów i serwisantów. Kompaktowe wymiary i brak wyczystek z boku kotła sprawiają, że można go łatwo ustawić w większości pomieszczeń, dzięki czemu idealnie nadaje się do modernizacji kotłowni. Duża komora załadunkowa o objętości 41 litrów, umożliwiająca spalanie węgla kamiennego lub szczap drewna o długości nawet 450 mm, znacząco redukuje liczbę koniecznych wizyt w kotłowni. Użytkownicy docenią też klapę ułatwiającą załadunek paliwa, na której można np. oprzeć wiadro z węglem. Na wygodę użytkowania nowego kotła marki Buderus wpływa również udoskonalona konstrukcja wymiennika, która pozwala na jego swobodne czyszczenie od przodu.

Konstruktorzy Logano S131 zadbali o to, by do minimum ograniczyć ilość dymu wydostającego się z niego do pomieszczenia między innymi podczas załadunku kolejnej porcji paliwa. Po otwarciu drzwiczek uchyla się więc specjalna przeciwdymowa klapa zapobiegająca wydobywaniu się spalin.

Nowy kocioł stałopalny Buderus przeznaczony jest do pracy w systemach grzewczych układu otwartego i – dzięki akcesoryjnej wężownicy – także w układach zamkniętych. Może więc współpracować np. z gazowym kotłem kondensacyjnym bez konieczności stosowania kosztownych wymienników ciepła i dodatkowych pomp obiegowych.

Podstawowe cechy i korzyści kotła Logano S131:

– Trójciągowy pionowo-poziomy wymiennik – duża powierzchnia wymiany ciepła; pozioma część wymiennika możliwa do wyczyszczenia od przodu

– Spalanie dolne – równomierne oddawanie mocy oraz długi czas pracy na jednym załadunku

– Ceramiczna komora spalania – dopalenie wszystkich części lotnych w spalinach i zapewnia wysoką sprawność

– Turbulatory w części konwekcyjnej wymiennika – ruch turbulentny spalin, intensyfikacja wymiany ciepła oraz większa sprawność

– Możliwość pracy w układzie zamkniętym – większa odporność kotła na korozję oraz obniżenie kosztów instalacji przy współpracy z innymi źródłami ciepła (np. kotłem gazowym)

– Klapa przeciwdymowa – ograniczenie zadymienia w kotłowni

– Klapa ułatwiająca załadunek paliwa – łatwiejsza obsługa kotła i utrzymanie kotłowni w czystości

– Możliwość zmiany strony otwierania drzwiczek co wpływa na łatwość obsługi

– Miarkownik ciągu w standardzie

– 3 letnia gwarancja

technikanarzedziowa_kontakt

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *