Nowe koparki Wacker Neuson w klasie od 6 do 10 ton

Nowe koparki Wacker Neuson w klasie od 6 do 10 ton

Nowe koparki już od samego początku oszczędzają do 20 procent paliwa i jednocześnie charakteryzują się wysoką siłą, dzięki czemu idealnie nadają się do ekonomicznej i zyskownej pracy.

Oferując funkcje takie jak system hydrauliczny z czujnikiem obciążenia umożliwiającym łatwą i dokładną obsługę, innowacyjna kinematyka do silnego podnoszenia i zmieniona konstrukcja maszyn i kabiny zapewniająca idealną widoczność na cały obszar roboczy, Wacker Neuson od wyznacza nowe standardy dokładnej i skutecznej pracy. „Klienci i ich codzienne wyzwania są najważniejsi w pracach rozwojowych Wacker Neuson. Wyraźnie widać to w naszych nowych modelach koparek. Nowości techniczne zapewniają łatwą i intuicyjną obsługę maszyn oraz skuteczność i ekonomiczność w zastosowaniu, szczególnie na wąskich obszarach” – mówi Gert Reichetseder, prezes Wacker Neuson Linz GmbH. Decydującym czynnikiem o odznaczeniu wszystkich modeli pieczęcią ECO była przede wszystkim oszczędność kosztów paliwa o 20 procent w porównaniu do poprzednich modeli, przy zachowaniu większej produktywności. Koncern Wacker Neuson przyznaje tę pieczęć wyjątkowo ekologicznym i ekonomicznym produktom.

koparka_Wacker Neuson_ET90_1Do bezpiecznej obsługi i szybkiej pracy na placu budowy niezbędna jest dobra widoczność pola pracy oraz na łańcuch gąsienic i osprzęt. Dzięki bocznemu przesunięciu wysięgnika oraz pokrywie zaworów, która jest mocno zaokrąglona z przodu, nowe koparki optymalnie spełniają te wymogi. Wysoki moment obrotowy oraz powiększenie kąta obrotu łyżki do 200 stopni sprawia, że nowe modele są najlepsze w swojej klasie pod względem prowadzenia wykopów. Wynik? Ekonomiczna praca. Innowacyjna kinematyka umożliwia jeszcze głębsze wkładanie łyżki do podłoża i daje znacznie więcej siły podczas wykopywania. System czujników obciążenia zapewnia, że dzięki niezależnej od obciążenia regulacji przepływu (LUDV) prędkość robocza wszystkich ruchów jest zawsze stała i – jak wskazuje na to nazwa – pozostaje niezależna od obciążenia. Nawet gdy jednocześnie wykonywanych jest kilka ruchów.
W nowych modelach dostępnych jest aż pięć dodatkowych obwodów sterowniczych: szybkie, bezstopniowe ustawianie poszczególnego obwodu możliwe jest dzięki systemowi „Jog Dial”, który znany jest z branży motoryzacyjnej. Dzięki temu można z łatwością zapisywać i ustawiać indywidualnie osprzęt dodatkowy, także podczas procesu pracy. Wyświetlacz o rozmiarze 3,5 cala umożliwia wygodną kontrolę wszystkich funkcji urządzenia. W połączeniu z wyświetlaczem o rozmiarze 7 cali, który dostępny jest opcjonalnie, koparki ET65, EW65 i ET90 można dodatkowo wyposażyć w tylną kamerę.

Kompaktowe wymiary, szeroki zasięg
Dzięki nowym 6-tonowym koparkom gąsienicowym ET65 operator pracuje bezpiecznie i dokładnie także na ograniczonym obszarze, ponieważ koparka o wysokości zaledwie 2,5 metra i szerokości poniżej dwóch metrów jest bardzo kompaktowa i jednocześnie zwrotna. Wyjątkowa w swojej klasie: opcjonalnie dostępny łamany wysięgnik zapewniający większą swobodę, większy zasięg, głębokość kopania i wysokość wysypu. 10-tonowa koparka gąsienicowa ET90 dzięki znakomitej wydajności silnika i hydrauliki należy do najlepszych maszyn pod względem wydajności. Moc silnika i siła kopania jest wyjątkowa także w wymagających zastosowaniach, np. przy budowie dróg. System hydrauliczny z czujnikami obciążenia zwiększa skuteczność maszyny.

koparka_Wacker Neuson_ET90

W drodze na własnej osi
Kolejnym 6-tonowym modelem, który przedstawia Wacker Neuson jest koparka kołowa. Wyróżnia ją bezstopniowy napęd jezdny do maksymalnej prędkości 30km/h w połączeniu z kompaktowymi wymiarami. Dzięki trybowi jazdy po drogach nie jest konieczne zastosowanie pojazdów transportowych przy zmianie placu budowy. Koparka kołowa EW65 jest poza tym optymalnym nośnikiem narzędzi: zapewnia to pięć obwodów sterowniczych (trzy regulowane), system hydrauliczny z czujnikiem obciążenia i zamknięty cykl jazdy umożliwiający optymalną synchronizację oraz brak utrudnień pomiędzy cyklem pracy i cyklem jazdy.

źródło: Wacker Neuson

technikanarzedziowa_kontakt

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *