Moc zielonego lasera

Moc zielonego lasera

STANLEY FATMAX® prezentuje dwa zielone lasery do zastosowań budowlanych, remontowych i montażowych, takich jak: instalacja wentylacji, płyt g-k, czy wykańczanie wnętrz. Ich promienie widać cztery razy lepiej od czerwonych.

Dlaczego zielony laser? Ponieważ jest 4 razy bardziej widoczny przy takich samych warunkach od swojego czerwonego odpowiednika. Gwarantuje lepszą jakość i szybsze wykonanie pracy bez konieczności używania okularów obserwacyjnych. Dobra widoczność zielonej wiązki oznacza też większą dokładność poziomowania i precyzyjniejsze wyznaczanie pionów. Dzięki nowej technologii STANLEY FATMAX® urządzenia FCL-G i RL HVPW-G mają dłuższą żywotność baterii – laser krzyżowy wytrzyma 10 h pracy, a niwelator 12 h.

Laser krzyżowy STANLEY FATMAX® FCL-G

Nowy laser krzyżowy STANLEY FATMAX® FCL-G znajdzie zastosowanie przy wykańczaniu pomieszczeń płytami g-k, układaniu kafelków, artystycznym malowaniu ścian, a także podczas prac instalacyjnych, jak: montowanie wentylacji, układanie hydrauliki lub instalacji elektrycznej. FCL-G pokazuje dwie linie: pionową i poziomą, obie widoczne na odległość do 20 m, a z użyciem detektora liniowego nawet do 50 m. Tak duży zasięg wynika z funkcjonalnego designu i zastosowania szerokiego „okna”, które zwiększa kąt rzutowania linii. W laserze zastosowano czytelne i ergonomiczne przyciski. Wśród nich znajduje się blokada kondensatora, która po zamocowaniu lasera do statywu lub zaczepu, pozwala na stosowanie linii ukośnych. Bateria FCL-G wytrzymuje 10 h pracy. Urządzenie w sugerowanej cenie 1433 zł brutto dostępne jest w renomowanych sklepach budowlanych w całej Polsce. Można do niego dokupić detektor liniowy LD200-G w sugerowanej cenie 369 zł brutto.

Obrotowy niwelator laserowy STANLEY FATMAX® RL HVPW-G

nivelator_STANLEY FATMAX RL HVPW-G

RL HVPW-G to zaawansowane narzędzie dla zawodowców, które pozwala na poziomowanie i przenoszenie wysokości odniesienia na dużych powierzchniach przy stawianiu ścianek działowych i podwieszonych sufitów, montowaniu oświetlenia, wentylacji, hydrauliki, instalacji elektrycznej, a także układaniu posadzek i wylewaniu fundamentów. Niwelator wraz z detektorem liniowym LD400-G pracuje w zakresie nawet do 600 metrów.

Linie generowane przez laser można poziomować ręcznie w zakresie spadku do 10%. System antywstrząsowy zapobiegnie ich nieoczekiwanemu przemieszczeniu oraz poinformuje użytkownika o zmianie położenia instrumentu. Załączony pilot czyni laser obrotowy STANLEY FATMAX® RL HVPW-G stworzonym do jednoosobowej obsługi. Niwelator można montować na statywach z gwintem 1/4 i 5/8 lub na dołączonym uniwersalnym zaczepie do elementów metalowych, drewnianych, czy rur. Bateria NiMH pozwala na 12 h pracy oraz szybkie ładowanie. Niwelator posiada stopień ochrony IP66 pozwalający na nieograniczoną pracę na zewnątrz, także podczas niesprzyjających warunków pogodowych (urządzenie jest pyłoszczelne i wodoodporne).

Zestaw RL HVPW-G w sugerowanej cenie 4582 zł brutto jest dostępny w renomowanych sklepach budowlanych w całej Polsce. Można do niego dokupić detektor liniowy LD400-G w sugerowanej cenie 399 zł brutto.

technikanarzedziowa_kontakt

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *